Iwell opent samen met klanten en relaties op donderdag 14 februari in Utrecht haar nieuwe ontwikkel- en productielocatie voor duurzame energie opslag. Hun eerste product rolt daar nu al van de band. De Cube is een door iwell ontwikkeld batterijsysteem dat zichzelf terugverdient en wordt geplaatst in appartementencomplexen.
Oude energiewereld ontmoet de nieuwe
Aan de Atoomweg op het Utrechtse industrieterrein Lage Weide ontmoeten de oude en nieuwe energiewereld elkaar. Op de plek waar ooit steenkolen werden gestookt om Utrechters van stroom te voorzien, vestigt iwell haar ontwikkel- en productielocatie. Ze werken daar aan groene en duurzame batterij technologie om de transitie naar duurzame energie te versnellen.
Duurzame stroom opslaan met een rendabele business case
Om veel meer duurzame energie te kunnen opwekken én gebruiken moet de energie tijdelijk kunnen worden opgeslagen. Het aanbod van zonne- en windenergie is namelijk grillig, een batterijsysteem kan deze grilligheid wegnemen. Iwell is in dit gat gesprongen en heeft een systeem ontwikkeld, de Cube, dat energie opslaat en ook nog eens geld oplevert voor bewoners. Hiermee lopen zij op kop in Nederland!
Feestelijke opening
Ruim honderd mensen zijn op 14 februari getuige van de feestelijke onthulling van Cube en de ingebruikname van de locatie. Speciale gasten zijn de gemeente Utrecht, Woningcorporatie WoonForte en Netbeheerder Enexis. Zij vertellen onder andere over het belang van energieopslag, de ervaringen met de Cube tot nu toe en het belang van aantrekken van dit type bedrijven in de regio Utrecht.
Meer weten?
Meer weten? Neem contact op met Vincent Ruijter.